News

June 3, 2018
čára

Amnioderm vítězí u slovenských diabetologů

Štrbské pleso – Unikátní přípravek pro hojení chronických ran Amnioderm, který je určený především pro starší pacienty s diabetem, nedokrvenýma nohama nebo proleženinami, byl poprvé představen širší odborné diabetologické veřejnosti v rámci konference Diabetologických dní na Štrbském plese. Možnost biologické léčby, která nevyvolává žádné nežádoucí reakce u pacienta a v průběhu několika týdnů dokáže uzavřít i takové rány, které se léta nehojily, připadala mnohým doslova zázračná.

read more >>

May 17, 2018
čára

Novinky.cz: Kmenové buňky znamenají naději při léčbě roztroušené sklerózy

Při kontrole po třech letech se zjistilo, že selhalo jen šest procent transplantací, zatímco ve druhé - kontrolní skupině, která neobdržela kmenové buňky, mělo výrazné potíže 60 procent účastníků.

read more >>

May 11, 2018
čára

Národní centrum tkání a buněk se stalo partnerem Světového dne těhotenství

Festival se uskutečnil v brněnském Olympia centru Modřice v pondělí 7. 5. 2018. Jeho součástí byl i workshop Národního centra tkání a buněk, kde se nastávající maminky dozvěděly vše důležité o periatálních tkáních a buňkách.

read more >>

May 10, 2018
čára

Věda&Vesmír: Naděje budoucnosti? Nové důkazy o schopnostech perinatálních tkání

Perinatální tkáně a buňky mají významný léčivý potenciál u mnoha nemocí. Mohou přispět k léčbě i v případech, kdy běžná a v současnosti standardně dostupná léčba nepomáhá, a to platí nejen pro nově narozené dítě, ale i pro jeho nejbližší příbuzné, tedy sourozence a rodiče.

read more >>

April 19, 2018
čára

Nové důkazy o regeneračních schopnostech perinatálních tkání: Tkáň pupečníku by mohla pomáhat v léčbě roztroušené sklerózy

Klinická studie publikována v březnu 2018 v Journal of Translational Medicine potvrzuje schopnost perinatálních kmenových buněk z tkáně pupečníku navodit regeneraci a obnovit tak poškozené funkce organismu. 

read more >>

April 13, 2018
čára

Zachráněné nohy

Amputaci se pacienti můžou vyhnout díky aplikaci vlastních buněk.

read more >>

April 12, 2018
čára

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR: „Proč odebírat pupečníkovou krev? Může zachránit život!

"Pupečníková krev může v budoucnu zachránit život vašemu dítěti, jeho sourozenci nebo i docela cizímu dítěti. Jediná chvíle, kdy je možné získat pupečníkovou krev, je chvíle porodu."

read more >>

March 30, 2018
čára

TV JOJ-Jak se vyhnout amputaci dolní končetiny

Slovenští pacienti, kterým hrozí amputace dolní končetiny, získali novou naději. Češi musí za péčí zatím cestovat do slovenského Martina.


read more >>

March 26, 2018
čára

První mezinárodní setkání lékařů aplikujících AmnioDerm®

Nová kvalita v léčbě nehojících se ran – lékaři prezentovali své úspěchy.

read more >>

March 22, 2018
čára

NTC Chondrograft na Sympoziu sportovní medicíny v Dříteči

Sympozium sportovní medicíny se zabývá nejen úzkou lékařskou problematikou, ale zasahuje i do příbuzných oblastí, které jsou nezbytné při zajišťovaní potřeb české sportovní reprezentace.

read more >>

March 22, 2018
čára

Máte poškozenou kloubní chrupavku? Pomůžou Vám buňky vlastní chrupavky!

Unikátní metoda léčby poškozené kloubní chrupavky pomocí tělu vlastních chondrocytů, tedy buněk, které přímo produkují hmotu chrupavky je dostupná i pro slovenské pacienty

 

read more >>

March 20, 2018
čára

ČTK - Vědci z Brna vyvinuli nový přípravek pro hojení chronických ran

Vědci z Brna vyvinuli nový přípravek pro hojení chronických ran.

Nový přípravek pro hojení chronických ran vznikl díky výzkumným výsledkům brněnských vědců z Národního centra tkání a buněk. Je určený hlavně pro starší pacienty s diabetem, nedokrvenýma nohama nebo proleženinami.


read more >>

<< previous 1 
2
3 4 5 
...
 28  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala