News

October 15, 2013
čára

Stem cell businesses keep growing

Biotech companies continue to attract investor interest, speakers said at this year's Stem Cell Meeting on the Mesa, which takes place on October 14-16 in La Jolla.

read more >>

October 10, 2013
čára

Mesoblast acquires Osiris' culture expanded stem cell therapeutic business

Regenerative medicine company Mesoblast Limited has announced the acquisition of the entire culture-expanded mesenchymal stem cell (MSC) business of Osiris Therapeutics by the Mesoblast Group.

read more >>

October 4, 2013
čára

Zázraky medicíny. Unikátní sonda z Národního centra tkání a buněk

(Týdeník Květy) Nová chrupavka: v hlavní roli naše buňky

Zatímco minulé století bylo ve znamení farmaceutické léčby především pomocí antibiotik, 21. století bude patřit buňkám. Skrývají totiž v sobě unikátní kód a umožňují růst „náhradních dílů“ našeho těla a tkání. V laboratoři Národního centra tkání a buněk v Brně se takto už spravuje poraněná kloubní chrupavka.

Celou reportáž z Národního Centra Tkání a Buněk Týdeníku
Květy naleznete zde (ke stažení v pdf).

Zdroj: Týdeník Květy 40/2013
Autor:
David Kalců

October 2, 2013
čára

Rozhovor: S Michalem Zahradníčkem o vědeckotechnickém parku 4MEDi

Společnost PrimeCell Therapeutics a.s., mateřská společnost Národního Centra pro vývoj léčivých přípravků, produktů a léčebných metod z lidských buněk ve střední Evropě.

read more >>

August 23, 2013
čára

A subsidiary of PrimeCell changes its company name

National Tissue Centre, one of the subsidiaries of PrimeCell, is pleased to announce the change of its company name. On August 14, 2013, a new company name was entered in the commercial register and the National Tissue Centre changed its business name to National Cell and Tissue Centre Inc.

read more >>

August 19, 2013
čára

Video: ČT nahlédla do pěstírny umělých chrupavek

(Česká televize) Už 400 pacientům z celé země lékaři voperovali umělou chrupavku, kterou vypěstovali z kmenových buněk brněnští vědci. Taková léčba je levnější a rychlejší. Projevují o ni proto zájem další nemocnice. Do pěstírny umělých chrupavek nahlédla exkluzivně kamera ČT.

read more >>

August 19, 2013
čára

Video: Místo umělého kloubu chrupavka na míru. Tkáňové centrum pomáhá už dva roky

(Česká televize) Národní centrum tkání a buněk v Brně už dva roky pěstuje za použití nejmodernějších technologií náhradní chrupavky. Jde o jediné centrum svého druhu v České republice. Do přísně izolovaných prostor, ve kterých laboranti umělou chrupavku z tkáně pacienta pěstují, se exkluzivně dostal štáb České televize.

read more >>

August 12, 2013
čára

Vlastními buňkami pacienta léčí poranění kloubů již osm nemocnic v České republice

Jediný léčivý přípravek buněčné terapie, který je vyroben z vlastních buněk pacienta pro léčbu poraněné kloubní chrupavky, je k dispozici již na osmi specializovaných klinikách nemocnic v České republice. Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. získalo od příslušných státních orgánů povolení k aplikaci pro celkem osm, většinou fakultních, nemocnic v České republice. Operace jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

read more >>

July 10, 2013
čára

Stem cells in the aesthetic industry: an interview with Dr. Norma Kassardjian

Find out what the bio-insurance is! Dr. Norma Kassardjian, a well-known specialist in the medical and cosmetic dermatology industry, gives an insight into the current trends of aesthetic industry and the use of stem cells in this field. Also she explains the benefits of stem cells banking – the so-called bio-insurance.

read more >>

May 20, 2013
čára

Gina Lollobrigida selling her jewelry to fund stem cell research

Gina Lollobrigida, iconic Italian actress says she “wants to give back,” and thus she was selling off some of her Bulgari diamond jewelry and is to donate the proceeds to fund stem cell research in Italy.

read more >>

April 17, 2013
čára

Tremendous growth in regenerative medicine in the past year

The Regenerative Medicine Annual Report, released on April 17, 2013 at the Alliance for Regenerative Medicine's first annual Regen Med Investor Day, provides an overview of the tremendous growth and progress in the regenerative medicine sector during the past year.

read more >>

March 28, 2013
čára

Hubs of future profit in Regenerative medicine

Small companies are hubs of future profit in Regenerative medicine says Gil Van Bokkelen, the co-founder, chairman and chief executive officer of Athersys Inc., one of the leading companies in the Regenerative medicine industry globally.

read more >>

<< previous 1 
...
 21 22 
23
24 25 
...
 27  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala