News

March 20, 2018
čára

Objev mladých brněnských vědců léčí chronické rány

Brněnští vědci z Národního Centra Tkání a Buněk dokončili výzkum a  vývoj zcela unikátního přípravku pro hojení ran. Jejich objev zhojí chronické rány, které doposud nešly vyléčit.

read more >>

March 20, 2018
čára

Monaco Privat Label-exclusive Investment Club

Michal Zahradníček se účastnil 6.annual summitu v Palm Beach

Ten se odehrál, jako vždy, za přítomnosti Jeho Veličenstva prince Alberta III., ve dnech 15.-18.března. ?Letošním hlavním tématem bylo, jak mohou technologie napomáhat ochraně oceánu a životního prostředí, neboť znečištění přispívá k nárůstu chronických a závažných onemocnění.

 

read more >>

March 13, 2018
čára

Ing. Roman Novotný — Project Manager

Ing Roman Novotný joined the National Tissue Centre Inc. as a project manager. He graduated in the field of Regional Development and Administration at the Faculty of Economics and Administration of the Masaryk University in Brno. The thesis deals with the characteristics of European grant programs and the possibilities of their acquisition and distribution.

read more >>

March 13, 2018
čára

Tereza Matúšová — Back Office Assistant

Tereza Matúšová joined the company National Tissue and Cell Centre as a Back Office Assistant.

read more >>

March 13, 2018
čára

Ing. Miroslava Lukčová — Purchasing and Logistics Specialist

Miroslava Lukčová joined the National Cell and Tissues Center Inc. as a Purchasing and Logistics specialist. She graduated at Technology of production and processing of polymers at the Faculty of chemical-technology, University of chemical-technology in Prague. In the graduated thesis she studied combinations of polyimides with other types of polymers.

read more >>

March 13, 2018
čára

Nový biomedicínský výzkum ve 4MEDi

4MEDi bude hostit dva výzkumné týmy Ostravské university. Cílem je tvorba vivária pro další výzkum nádorových onemocnění a aplikovaný výzkum v léčbě nádorů

read more >>

March 1, 2018
čára

Díky léčbě kmenovými buňkami je pan Luboš „zpátky ve hře“

Nebyl jsem schopný žádného pohybu, mohl jsem jen koukat do stropu, přešel jsem si peklem,“ opisuje pan Luboš. Využil všechny dostupné možnosti, nic nepomohlo. Zázrak, jak sám nazývá léčbu kmenovými buňkami, mu změnil život a dnes je zpátky ve hře.

read more >>

February 28, 2018
čára

Na odběr pupečníkové krve přispívá ZPMV 211. Životodárná tekutina, která může zachránit život

Praha, 21. února 2018  (ZP MV ČR) – Narození dítěte je jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě. Porod je současně i jedinečná chvíle, kdy je možné odebrat pupečníkovou krev – krev, která může v budoucnu zachránit život vašemu dítěti nebo jeho sourozenci. Za odběr pupečníkové krve se v porodnici platí. Maminkám, které chtějí této možnosti využít, přispívá na odběr pupečníkové krve Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.

read more >>

February 16, 2018
čára

Fascinující metoda českých a slovenských vědců zachránila končetiny mnoha pacientům

Buňky kostní dřeně mohou podpořit krevní cévy a obnovit cirkulaci poškozeného cévního systému končetin. Obnovené krevní cévy jsou schopny dodávat více kyslíku. Díky lepšímu přenosu kyslíku v buňkách a tkáních může začít hojení.

read more >>

February 16, 2018
čára

Mgr. Veronika Pospíšilová — Researcher

Mgr. Veronika Pospíšilová joined the company National Tissue Centre as a researcher on 1st February 2018.

read more >>

February 12, 2018
čára

Ing. Petra Vejrostová — Tissue Facility Documentator

Ing. Petra Vejrostová joined the company PrimeCell Advanced Therapy as a tissue facility documentator. She studied Medicinal Chemistry at Chemistry University at Brno Universty of Technology. During her studies, she was on a internship in company Contipro where she participated on a study regarding viability of nanoparticles. Her bachalor’s thesis and her dissertation was on antimicrobiological influence of natural substances.

read more >>

January 28, 2018
čára

MEDICAL SCIENCE - Výzkumníci PrimeCell (CBTD) spolupublikovali Studii

Pozice miR-126 v léčbě kritické ischemie dolních končetin s použitím koncentrátu léčebného faktoru adipózních kmenových buněk a mikročástic extracelulární matrix.

read more >>

<< previous 1 2 
3
4 5 
...
 28  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala