News

March 1, 2018
čára

Díky léčbě kmenovými buňkami je pan Luboš „zpátky ve hře“

Nebyl jsem schopný žádného pohybu, mohl jsem jen koukat do stropu, přešel jsem si peklem,“ opisuje pan Luboš. Využil všechny dostupné možnosti, nic nepomohlo. Zázrak, jak sám nazývá léčbu kmenovými buňkami, mu změnil život a dnes je zpátky ve hře.

read more >>

February 28, 2018
čára

Na odběr pupečníkové krve přispívá ZPMV 211. Životodárná tekutina, která může zachránit život

Praha, 21. února 2018  (ZP MV ČR) – Narození dítěte je jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě. Porod je současně i jedinečná chvíle, kdy je možné odebrat pupečníkovou krev – krev, která může v budoucnu zachránit život vašemu dítěti nebo jeho sourozenci. Za odběr pupečníkové krve se v porodnici platí. Maminkám, které chtějí této možnosti využít, přispívá na odběr pupečníkové krve Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.

read more >>

February 16, 2018
čára

Fascinující metoda českých a slovenských vědců zachránila končetiny mnoha pacientům

Buňky kostní dřeně mohou podpořit krevní cévy a obnovit cirkulaci poškozeného cévního systému končetin. Obnovené krevní cévy jsou schopny dodávat více kyslíku. Díky lepšímu přenosu kyslíku v buňkách a tkáních může začít hojení.

read more >>

February 16, 2018
čára

Mgr. Veronika Pospíšilová — Researcher

Mgr. Veronika Pospíšilová joined the company National Tissue Centre as a researcher on 1st February 2018.

read more >>

February 12, 2018
čára

Ing. Petra Vejrostová — Tissue Facility Documentator

Ing. Petra Vejrostová joined the company PrimeCell Advanced Therapy as a tissue facility documentator. She studied Medicinal Chemistry at Chemistry University at Brno Universty of Technology. During her studies, she was on a internship in company Contipro where she participated on a study regarding viability of nanoparticles. Her bachalor’s thesis and her dissertation was on antimicrobiological influence of natural substances.

read more >>

January 28, 2018
čára

MEDICAL SCIENCE - Výzkumníci PrimeCell (CBTD) spolupublikovali Studii

Pozice miR-126 v léčbě kritické ischemie dolních končetin s použitím koncentrátu léčebného faktoru adipózních kmenových buněk a mikročástic extracelulární matrix.

read more >>

January 18, 2018
čára

Stáže studentů ve Vědeckotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava

1.10.2017 byl společností Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. (dceřiná společnost PrimeCell Bioscience, a.s.) započat projekt s názvem „Stáže studentů ve Vědeckotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava“, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem v rámci dotačního programu Program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách.

read more >>

January 16, 2018
čára

Pupečníková krev pomáhá analyzovat zdravotní stav pacienta už i v ČR

Vědci z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR sledují a vzájemně porovnávají kvalitu ovzduší v Karviné a Českých Budějovicích a zjišťují, jaký má vzduch zamořený prachem vliv na zdraví matek a novorozenců.

read more >>

January 16, 2018
čára

Pupečníková krev rodinných příslušníků léčí děti s dětskou mozkovou obrnou.

Další pozitivní zprávy o buněčné terapii: S vykročením do nového roku 2018 má více dětí přístup k léčbě pupečníkovou krví, jako například tento chlapec z Austrálie s mozkovou obrnou. Tuto léčbu by nebylo možné poskytnout, kdyby Kelvinovu bratrovi nenechali rodiče uložit jeho vlastní pupečníkovou krev.

read more >>

January 15, 2018
čára

MVDr. Eva Gospošová — Researcher

Doctor Gospošová joined National Tissue and Cell Center as a researcher. She graduated from veterinary medicine from Veterinary and Pharmaceutical Univerzity Brno in 2015. She attended a half year internship (Erasmus) at Univerzity of Ljubljana and a month internship at prestigious Animal Hospital Postojna in Slovenia. She has worked at ICRC (International Clinical Research Center) in Brno since 2012, where she as been involved in research of endothelial progenotor cells wihtin her diploma thesis.

read more >>

December 28, 2017
čára
December 8, 2017
čára

Mgr. Zuzana Ožanová — Expert Development Assistant

Mgr. Zuzana Ožanová joined the National Center of Tissues and Cells, a.s. at the position of Professional Development Assistant. Her main task is scientific research on a development of products from human tissues and cells.

read more >>

<< previous 1 2 
3
4 5 
...
 28  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala