News

January 18, 2018
čára

Stáže studentů ve Vědeckotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava

1.10.2017 byl společností Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. (dceřiná společnost PrimeCell Bioscience, a.s.) započat projekt s názvem „Stáže studentů ve Vědeckotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava“, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem v rámci dotačního programu Program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách.

read more >>

January 16, 2018
čára

Pupečníková krev pomáhá analyzovat zdravotní stav pacienta už i v ČR

Vědci z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR sledují a vzájemně porovnávají kvalitu ovzduší v Karviné a Českých Budějovicích a zjišťují, jaký má vzduch zamořený prachem vliv na zdraví matek a novorozenců.

read more >>

January 16, 2018
čára

Pupečníková krev rodinných příslušníků léčí děti s dětskou mozkovou obrnou.

Další pozitivní zprávy o buněčné terapii: S vykročením do nového roku 2018 má více dětí přístup k léčbě pupečníkovou krví, jako například tento chlapec z Austrálie s mozkovou obrnou. Tuto léčbu by nebylo možné poskytnout, kdyby Kelvinovu bratrovi nenechali rodiče uložit jeho vlastní pupečníkovou krev.

read more >>

January 15, 2018
čára

MVDr. Eva Gospošová — Researcher

Doctor Gospošová joined National Tissue and Cell Center as a researcher. She graduated from veterinary medicine from Veterinary and Pharmaceutical Univerzity Brno in 2015. She attended a half year internship (Erasmus) at Univerzity of Ljubljana and a month internship at prestigious Animal Hospital Postojna in Slovenia. She has worked at ICRC (International Clinical Research Center) in Brno since 2012, where she as been involved in research of endothelial progenotor cells wihtin her diploma thesis.

read more >>

December 28, 2017
čára
December 8, 2017
čára

Mgr. Zuzana Ožanová — Expert Development Assistant

Mgr. Zuzana Ožanová joined the National Center of Tissues and Cells, a.s. at the position of Professional Development Assistant. Her main task is scientific research on a development of products from human tissues and cells.

read more >>

November 30, 2017
čára

Chrupavka ven a zase dovnitř. V našem kraji umí lékaři jedinečný zákrok

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Redaktoři Deníku byli u průlomové dvouhodinové operace pod vedením primáře Pavla Neckáře.

celý článek o operaci >>

November 30, 2017
čára

Zlínský deník: Buňky z pupečníkové krve zachraňují životy

Při odběru pupečníkové krve se odebírají kmenové buňky, které ještě neznají svůj úkol v těle. Jsou schopny se přeměnit na buňky kteréhokoli orgánu a obnovit je, jsou-li poškozené. Zlínský deník ve spolupráci s Národním centrem tkání a buněk informuje o výhodách perinatálních tkání (pupečníkové krve, tkáně pupečníku a placenty) a důležitosti edukace nastávajících maminek o možnostech odběru perinatálních tkání.

zlinsky.denik.cz/zpravy_region/bunky-z-pupecnikove-krve-zachranuji-zivoty-pocet-zajemcu-o-odber-klesa

November 30, 2017
čára

Plus 7 dní: Zničili jste si chrupavku? Víme, co s tím!

článek v časopise Plus 7 dní  >>

November 22, 2017
čára

Studenti Biskupského gymnázia Brno navštívili laboratoře Národního centra tkání a buněk

V pondělí 30. 10. 2017 Národní centrum tkání a buněk už po několikáté navštívila skupina studentů Biskupského gymnázia se zaměřením na přírodovědné obory.  Návštěva byla zahájena krátkou přednáškou Ing. Zuzany Šalomounové, která přiblížila studentům praktický provoz Národního centra tkání a buněk a faktické dopady činnosti centra na léčbu pacientů.

read more >>

November 8, 2017
čára

Slovenské centrum tkaniv a buniek představilo unikátní léčebnou metodu poškozené kloubní chrupavky

Slovenské centrum tkaniv a buniek představilo na tiskové konferenci v Bratislavě unikátní léčebnou metodu poškozené kloubní chrupavky pomocí tělu vlastních chondrocytů.

read more >>

November 7, 2017
čára

PrimeCell je hlavní partner Výročního setkání členů a přátel Česko-izraelské smíšené obchodní komory

PrimeCell se stal hlavním partnerem Výročního setkání členů a přátel Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Akce se koná 13. prosince 2017 od 19:00 v hotelu KINGS COURT, U Obecního domu 3, Praha 1.

Pozvánku si můžete prohlédnout  zde.

<< previous 1 2 3 
4
5 6 
...
 28  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala