News

November 2, 2016
čára

Ing. Lucie Wolfová, Ph.D. Project Manager pro EU fondy a mezinárodní kooperaci

Na novou pozici Project Manager pro EU fondy a mezinárodní kooperaci ve společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. ?Nastoupila  Ing. Lucie Wolfová, Ph.D., která dříve působila v biotechnologické společnosti Contipro. 

read more >>

November 2, 2016
čára

Zahájení vývoje čipů a biosenzorů pro regenerativní medicínu

Očekáváme, že vývoj nových léků pro složitá onemocnění bude v budoucnu možné úspěšně testovat na kombinovaných tkáních umístěných na čip či biosenzor.

read more >>

October 31, 2016
čára

Mezenchymální buňky pupečníkové tkáně pro klinické studie - technologický transfer z Číny

Laborantky PrimeCell a Národního Centra Tkání a Buněk dokončily přípravu na transfer know-how z firmy SCLNOW do ČR a EU.  Jedná se o postupy pro zpracování mezenchymálních buněk separovaných z pupečníkové tkáně, které SCL vyvíjí více než 10 let. Ty budou sloužit vědcům jako standardizovaný zdroj buněk pro využití v klinických studiích.

read more >>

October 31, 2016
čára

Ing. Rudolf Horák, Produktový manažer pro oblast lidských buněk

Ing. Rudolf Horák byl vybrán na obsazení nově vytvořené pozice Produkt manažera pro oblast lidských buněk ve  společnostech Národní Centrum Tkání a Buněk a.s., a PrimeCell Therapeutics a.s. Jeho hlavní odpovědností je podpora prodeje produktů a služeb na českých i zahraničních trzích.

read more >>

October 24, 2016
čára

Prof. P. Cetkovský, MUDr. P. Kořistek, prof. J. Starý, prof. J. Štěrba, prof. P. Žák - Pupečníková krev - alternativní zdroj krvetvorných buněk

Časopis „Transfuze a hematologie dnes“, v aktuálním čísle publikoval článek „Současnost a budoucnost alternativních zdrojů hematopoetických buněk včetně pupečníkové krve. Perspektivy bank pupečníkové krve. Závěry Panelu expertů“, autorů Cetkovský, Kořístek, Starý, Štěrba, Žák.

read more >>

October 13, 2016
čára

Vědecký ředitel PrimeCell poskytl rozhovor pro Pražský deník

Léčba rakoviny? Pomoci mohou vlastní krevní buňky...

October 7, 2016
čára

Institut INSERM Francie- vědci pracují na nápravě poškozených meziobratlových plotének s využitím kmenových buněk

Často se uvádí, že kmenové buňky nacházející se v tukové tkáni, mohou vytvořit kost, chrupavku a další pojivové tkáně. Tým ve Francii našel nedávno způsob, jak změnit kmenové buňky z tukové tkáně do specifické tkáně nalezené v meziobratlových ploténkách naší páteři.

read more >>

October 6, 2016
čára

Pokračující výzkum léčby diabetické nohy PrimeCell ve 4MEDi přináší slibné výsledky

Výsledky mezinárodního teamu pod vedením specialistů z PrimeCell,  Centra buněčné terapie a diagnostiky a FN Ostrava byly publikovány v Cell transplantation Journal.

read more >>

October 5, 2016
čára

Nobelovu cenu za medicínu dostal vědec, který odhalil tajemství recyklace v buňkách

Centrem Ósumiho výzkumů se stala buněčná autofágie neboli v přesném překladu sebepojídání (z řeckého fagein – jíst a auto – sebe). Jde o proces, jakým buňka likviduje cizí, dosluhující či vadné struktury a mění je na základní stavební kameny, díky čemuž si zajišťuje další obnovu. Ačkoliv je tento mechanismus znám dnes zhruba padesát let, až Jošinori Ósumi zjistil, co přesně se při procesu děje a které geny za ním stojí.

read more >>

October 5, 2016
čára

Pokračující výzkum léčby diabetické nohy PrimeCell ve 4MEDi přináší slibné výsledky

Výsledky mezinárodního teamu pod vedením specialistů z PrimeCell,  Centra buněčné terapie a diagnostiky a FN Ostrava byly publikovány v Cell transplantation Journal.

read more >>

October 4, 2016
čára

FN Ostrava opět zvýšila kvalitu péče, tentokrát v oblasti transplantací krvetvorných buněk pro pacienty Moravskoslezského kraje

Transplantace vlastních krvetvorných buněk se u pacientů aplikuje na Klinice hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava od 2013. Nově jsou pacienti léčeni inovovanou metodou jedinečnou v ČR a  nemusí za transplantační léčbou cestovat do jiných regionů. Ostravské transplantační centrum jako jediné před transplantací krvetvorné buňky promývá od kryokonzervačního roztoku, a tím se vyhnou lékaři řadě potencionálních nepříjemných a nežádoucích účinků.

read more >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala