News

October 3, 2016
čára

Studie - Regenerativní medicína roste (USA, California). Léčbu buňkami využívají lékaři a nemocnice stále více.

Dle studie prestižní americké poradenské společnosti Frost & Sullivan, na kterou dodatečně odkazujeme:

read more >>

September 21, 2016
čára

Nový start up ve 4MEDi umožní lepší analýzy životního prostředí

Od srpna 2016 zahájil činnost ve vědeckotechnickém parku 4MEDi Ostrava nový start up - společnost  E&H Services. E&H Services jsou laboratoře zaměřené na identifikaci stopových koncentrací látek s vlivem na kvalitu životního prostředí. Jedná se o problematiku spojenou se znečištěním ovzduší, která je v Moravskoslezském kraji velmi aktuální mnoho let. Spolupráce bude probíhat na úrovni multidisciplinárních transferů nejnovějších poznatků v oborech zastoupených ve vědeckotechnickém parku 4MEDi Ostrava a jeho partnerů.

September 21, 2016
čára

Prezident biotechnologického gigantu z Číny v PrimeCell

Dne 2. července navštívili Prezident Prof. Zhongchao HAN a viceprezident Zhihai HAN ze společnosti Health Biotech Cell z Číny laboratoře Národního centra Tkání a Buněk v Brně a laboratoře 4Medi Ostrava.

read more >>

September 8, 2016
čára

BRNĚNSKÝ VĚDEC TOMÁŠ OTEVŘEL, KTERÝ LÉTA PŮSOBIL V AMERICE A PODÍLEL SE NA RŮZNÝCH VÝZKUMECH, NYNÍ OPĚT PŮSOBÍ V BRNĚ. ŘÍKÁ: Léčba rakoviny? Pomoci mohou vlastní krevní buňky

Buňky v těle člověka se dokážou při nepříliš velkém poškození samy opravit. Jak funguje takový systém, začal po studiích zkoumat brněnský vědec Tomáš Otevřel. Díky svému výzkumu se na konci osmdesátých let dostal do Spojených států amerických, kde léta působil na významných univerzitách a v biotechnologickém průmyslu. Nyní opět pracuje v Brně, nově na pozici vědeckého ředitele biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics zaměřené na buněčné terapie, regenerativní medicínu a tkáňové inženýrství. „Věda stále ještě ani zdaleka nezná buňky lidského těla a jeho imunitní systém, ale do budoucna mají buněčné terapie a regenerativní medicína velký potenciál," říká Otevřel.

read more >>

September 2, 2016
čára

Prof. Zohar Ben-Asher, strategický ředitel- nový člen top managementu PrimeCell Therapeutics

Prof. Zohar Ben-Asher, byl jmenován od 1.9.2016 do pozice strategického ředitele společnosti PrimeCell Therapeutics a.s.

celá tisková zpráva >>

August 22, 2016
čára

Nejlepší hodnocení od FN Brno pro Národní Centrum Tkání a Buněk

Fakultní nemocnice Brno zveřejnila výsledky hodnocení dodavatelů a NCTB opakovaně získalo nejlepší hodnocení, tedy kategorie A.

read more >>

July 22, 2016
čára

Korejské ministerstvo dokončilo inspekci Národního Centra Tkání a Buněk

Brno 7/2016 Tento měsíc byla v Národním Centru Tkání a Buněk (NCTB) prostřednictvím vypořádání doporučení ukončena inspekce korejského ministerstva pro bezpečnost potravin a léčiv (Ministry of Food and Drug  Safety Korejské republiky) .

read more >>

July 18, 2016
čára

RNDr. Tomáš Otevřel, Chief scientific officer (vědecký ředitel)

PrimeCell Therapeutics a.s. našel v USA nového Chief scientific officera.  RNDr. Tomáše Otevřela se vrací po mnoha letech z USA zpět do rodného Brna. 

read more >>

July 15, 2016
čára

Úchvátné snímky chondrogenních buněk z laboratoří Národního Centra Tkání a Buněk

Prohlédněte si uchvatná videa zachycující kultivaci a komunikaci lidských chondrogenních buněk z laboratoří Národního Centra Tkání a Buněk.

read more >>

July 9, 2016
čára

Penta koupila nemocnici ve Vrchlabí

Penta Investments, jeden z akcionářů PrimeCell Therapeutics, koupila Česko-německou horskou nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí. Tímto krokem se usnadní poskytování moderní péče založené na lidských buňkách také pro pacienty v ČR.

read more >>

July 8, 2016
čára

MUDr. Dagmar Hrůzová - Mezinárodní konference transferu technologií v ICRC

Brno, 16. - 17. 7. 2016, Mezinárodní konference transferu technologií s názvem „Komercializace zdravotnického výzkumu“ se poprvé konala v  České republice ve dnech 16. a 17. června. V  sekci „Scientific inovations in real life – case studies of successfull commercializations of medical research“ zazněl příspěvek „ Jak výhodná může být transformace části aktivit fakultní nemocnice do akciové společnosti se státní účastí“, který prezentovala vedoucí lékařka Národního centra tkání a buněk MUDr. Dagmar Hrůzová.

read more >>

July 7, 2016
čára

Kontrola VZP neshledala žádné nedostatky

V měsíci červnu proběhla ve společnosti 4MEDI – Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. kontrola Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. 

read more >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala