PrimeCell in media

August 1, 2017
čára

Přelom v léčbě závažných stavů imunity a osteoartrózy

Výsledkem světové spolupráce Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), české biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics a korejské biotechnologické firmy HansBiomed  budou léky pro léčbu osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dalších závažných imunitních stavů. Celkové náklady výzkumu jsou odhadovány na 45-100 mil. Kč a formou klinických zkoušek by se měl buněčný lék k pacientům dostat nejpozději v roce 2019.

read more >>

July 17, 2017
čára

Ing. Miloš Bělehrad -Výrobní ředitel

Ing. Miloš Bělehrad nastoupil na pozici Výrobního ředitele ve společnosti Národní Centrum Tkání a Buněk, a.s.

read more >>

April 24, 2017
čára

Nakládání s lidskými tkáněmi a buňkami bude bezpečnější díky jednotnému evropskému kódování. Vyplývá to z novely, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Norma související s transplantacemi, kterou Sněmovna schválila se senátními úpravami, vychází z předpisů EU. Novela sjednocuje požadavky na kódování a na ověření jakostních a bezpečnostních norem pro dovážené tkáně a buňky. Zavádí jednotný evropský kód, který usnadní sledovat lidské tkáně a buňky od dárce k příjemci a naopak. Bude kvůli tomu třeba upravit zadávání v kódovacích přístrojích.

read more >>

March 27, 2017
čára

Prime Cell láká do Ostravy biotechnologické start-upy ze zahraničí. Inkubátor sází na propojení oborů

  • Společnost Prime Cell, která se zabývá regenerativní medicínou, oddělila vlastní vývoj od bioinkubátoru pro start-upy a rozdělila se na dvě nové firmy.
  • Pro inkubátor hledá nadějné výzkumníky v cizině, základem je to, že budou řešit problémy v různých oborech.
  • Prime Cell chce letos zahájit testování léku na ucpané tepny na lidech.

read more >>

March 27, 2017
čára

Musím dávat pozor, jestli zase netlačím na pilu, říká nová šéfka prodeje v PrimeCellu

  • Nová šéfka prodeje ve skupině PrimeCell Šárka Vitásková neskrývá celosvětové ambice.
  • Vitásková pracuje pro PrimeCell Advanced Therapy, jež vyvíjí léčivé přípravky z lidských buněk.
  • Do firmy přišla po 17 letech práce pro farmaceutickou firmu Zentiva, která patří koncernu Sanofi.

read more >>

November 18, 2016
čára

Hospodářské noviny otiskly rozhovor s Michalem Zahradníčkem na téma investice do biotechnologií

http://archiv.ihned.cz/c1-65519370-cesko-ma-predpoklady-byt-v-biotechnologiich-na-spicce

February 10, 2016
čára

Chci s firmou PrimeCell vstoupit na burzu v USA nebo Londýně, říká investor Zahradníček

  • Mezi české miliardáře vstoupil Michal Zahradníček díky informačním technologiím, teď ale věří regenerativní medicíně.
  • Pro svoji společnost PrimeCell Therapeutics našel strategického partnera v investiční skupině Penta, které prodal menšinový podíl.
  • Získané peníze vloží zpátky do firmy. Jeho cílem je dosáhnout tržní hodnoty jedné miliardy dolarů.

Podnikatel Michal Zahradníček v pondělí oznámil prodej části svého byznysu investiční skupině Penta. Z biotechnologické firmy PrimeCell Therapeutics zaměřené na kultivaci lidských buněk a tkání ale její zakladatel a většinový vlastník rozhodně neodchází. Chce z ní vybudovat podnik s tržní hodnotou ve výši jedné miliardy dolarů.

více: odkaz vede na byznys.ihned.cz

February 9, 2016
čára

E15: Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to oznámili médiím. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz vede na zdravi.e15.cz

February 9, 2016
čára

CRI online : Penta investuje do „továrny na lidské náhradní díly". Chystá nové klouby

Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. V pondělí oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk. Hlavní akcionář firmy Michal Zahradníček si většinu akcií ponechá.

Více: odkaz vede na czech.cri.cn

February 9, 2016
čára

Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to včera oznámili ČTK. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz na zdravotnickydenik.cz

February 9, 2016
čára

Penta investuje do „továrny na lidské náhradní díly“. Chystá nové klouby

Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. V pondělí oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk. Hlavní akcionář firmy Michal Zahradníček si většinu akcií ponechá.

Více: Odkaz na Idnes.cz

February 9, 2016
čára

Penta se pouští do výzkumu kmenových buněk

 

PRAHA Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. Včera oznámila vstup do společnostiPrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk.

„Penta Investment odkoupila od Michala Zahradníčka, majoritního akcionáře PrimeCell Therapeutics, část jeho podílu,“ uvedli aktéři transakce v tiskové zprávě. Velikost podílu, který Penta vlastní, ani výši investice zpráva neupřesnila.

PDF článku: zde

1
2 3 4 5  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala