PrimeCell in media

February 9, 2016
čára

Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to včera oznámili ČTK. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz na zdravotnickydenik.cz

February 9, 2016
čára

Penta investuje do „továrny na lidské náhradní díly“. Chystá nové klouby

Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. V pondělí oznámila vstup do společnosti PrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk. Hlavní akcionář firmy Michal Zahradníček si většinu akcií ponechá.

Více: Odkaz na Idnes.cz

February 9, 2016
čára

Penta se pouští do výzkumu kmenových buněk

 

PRAHA Skupina Penta se rozhodla investovat do farmaceutického výzkumu. Včera oznámila vstup do společnostiPrimeCell, která vyvíjí léčebné přípravky na bázi kmenových buněk.

„Penta Investment odkoupila od Michala Zahradníčka, majoritního akcionáře PrimeCell Therapeutics, část jeho podílu,“ uvedli aktéři transakce v tiskové zprávě. Velikost podílu, který Penta vlastní, ani výši investice zpráva neupřesnila.

PDF článku: zde

February 9, 2016
čára

Penta jde do léčby buňkami

  9.2.2016

MILIARDÁŘ MAREK DOSPIVA ZÍSKAL PODÍL VE SPOLEČNOSTI PRIMECELL

Dosud se medicínský byznys miliardáře Marka Dospivy v Česku omezoval jen na síť lékáren Dr. Max. Teď ale jeho investiční skupina Penta vstupuje do tuzemského zdravotnictví naplno. Od podnikatele Michala Zahradníčka získala podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics, která vyvíjí léčivé přípravky založené na buňkách samotných pacientů.

Více: Odkaz na archiv.Ihned.cz

PDF článku: Zde

February 8, 2016
čára

Zahradníček prodal Pentě podíl v biotechnologické PrimeCell

PrimeCell Therapeutics, kterou založil a vlastní Michal Zahradníček, je česká biotechnologická společnost zaměřená na regenerativní medicínu. Prostřednictvím akvizice části Zahradníčkova podílu ze strany Penty Investments chce PrimeCell rozjet mezinárodní expanzi a dokončení dalších léčivých přípravků k použií u pacientů.

PDF článku: zde

February 8, 2016
čára

Penta získala podíl ve farmaceutické firmě PrimeCell

Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit. Cenu ani výši podílu nechtěly firmy komentovat.

Více: odkaz vede nazpravy.e15.cz

February 8, 2016
čára

Miliardář Zahradníček prodává byznys Pentě. Skupina koupila podíl v PrimeCell Therapeutics

  • Skupina Penta koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics.
  • Většinovým akcionářem je podnikatel a filantrop Michal Zahradníček.

PrimeCell Therapeutics se věnuje oboru medicíny, který je založený na kultivaci lidských buněk a tkáníInvestiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, oznámili zástupci skupiny. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat..

Více: Odkaz vede na byznys.ihned.cz

February 8, 2016
čára

Finance.cz: Penta koupila menšinový podíl v PrimeCell Therapeutics

Praha 8. února (ČTK) - Investiční skupina Penta Investment koupila minoritní podíl v biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics od většinového akcionáře Michala Zahradníčka. V budoucnu by Penta mohla podíl ještě navýšit, zástupci skupiny to dnes oznámili ČTK. Cenu ani výši podílu nechtěli komentovat.

Více: odkaz na finace.cz

October 15, 2015
čára

Hospodářské noviny: Od hutí k biotechnologiím. Ostrava nabízí špičkové laboratoře pro vývoj léků

15.10.2015

"4MEDi se snaží propojit akademické, klinické a privátní partnery v oblasti výzkumu a vývoje regenerativní medicíny. Kromě toho funguje také jako inkubátor pro začínající či menší firmy, které pro svůj další rozvoj potřebují čisté klinické laboratoře a nemohou si dovolit vybudovat vlastní". 

Celý článek zde: http://archiv.ihned.cz/c1-64745640-od-huti-k-biotechnologiim-ostrava-nabizi-spickove-laboratore-pro-vyvoj-leku

read more >>

July 22, 2015
čára

Medical Tribune opět manipuluje se čtenáři

Reakce na článek „Areál 4MEDi za stamiliony: je poloprázdný, ale účel evropské dotace splněn“ z internetového serveru Medical Tribune, který vyšel v pátek 17. 7. 2015 

Výše uvedený článek uvádí řadu lží a manipulativních tvrzení a snaží se přesvědčit čtenáře, že společnost Primecell Therapeutics nakládá nevhodně s dotačními prostředky.

read more >>

May 10, 2015
čára

Primecell Therapeutics přivádí investice z Číny v řádech milionů dolarů

Primecell Therapeutics slaví další úspěch. Do České republiky přivádí unikátní investiční pobídku v řádech milionů dolarů. Společný podnik vznikl po několikaměsíčním vyjednávání obou partnerů, které bylo podpořeno také činností ministerstev zdravotnictví obou zemí a Česko čínskou komorou vzájemné spolupráce. „Jedná se o výjímečný počin na poli regenerativní medicíny. Cílem nové společnosti je vybudovat celoevropskou síť pro výzkum, zpracování, uchovávání a aplikaci kmenových buněk z pupečníku,“ uvedl jeden ze zakladatelů nové společnosti Ing. Jakub Schůrek. Česká republika se díky této přelomové investici stává pro čínského investora vstupní zemí k další expanzi do zemí Evropské unie.

read more >>

February 26, 2015
čára

V Ostravě vznikají nová pracovní místa

(Ostrava) Zahraničním i českým investorům se v Ostravě daří, v letošním roce mají v plánu rozšiřovat svou výrobu a přijímat nové zaměstnance.

Dosavadní výsledky nás těší, ale jsme si vědomi toho, že v úsilí o vznik nových pracovních míst musíme ještě přidat, abychom dokázali nejen absorbovat zanikající pracovní místa, ale fakticky snižovat také nezaměstnanost, která je jednou z nejvyšších v České republice. Zvlášť v souvislosti s očekávanými změnami ve společnostech Vítkovice Steel a OKD,“ řekl primátor Tomáš Macura.

read more >>

<< previous 1 
2
3 4 5 
...
  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala