PrimeCell in media

January 13, 2015
čára

Nemocnice obnovila odběry pupečníkové krve

(denik.cz; 13. 1. 2015) Havlíčkův Brod – Od února obnovuje nemocnice v Havlíčkově Brodě službu odběrů pupečníkové krve. Spolupracuje přitom s Národním centrem tkání a buněk Brno.

„V současné době probíhá ještě doškolování personálu. Vybavení a vše potřebné již na porodnici máme k dispozici. Očekáváme ještě souhlas Státního ústavu kontroly léčiv," upřesnil informace lékař Peter Rafaj.

celý článek >>

December 31, 2014
čára

Slavnostní otevření centra 4MEDi

(Bulletin Česko-izraelské obchodní komory; 4/14) Dne 21. září 2014 se zástupci Komory v areálu Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) zúčastnili otevření biomedicínského translačního centra pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. 4MEDI otevřel J.E. pan Miloš Zeman, prezident ČR. Společnost PrimeCell Therapeutics a.s., která je členskou společností ČISOK, v České republice působí od roku 2007.

read more >>

December 15, 2014
čára

Ostravské biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu slavnostně otevřeno

(Ostrava.cz, prosinec 2014) Společnost PrimeCell otevřela 21. září v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) své biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. V úterý 25. listopadu pak měla veřejnost v rámci Dne otevřených dveří výjimečnou příležitost nahlédnout do tohoto centra.

celý článek >>

December 10, 2014
čára

Norbert Noury, světová vědecká kapacita, se představí v Ostravě

(Ostrava Online, 8. 12. 2014) Ve středu 10. prosince proběhne v prostorách VŠB – TU seminář, kde se představí světoznámý vědec a profesor Norbert Noury, který aktuálně působí ve francouzském městě Lyon v Institutu nanotechnologií Lyon a na Lyonské univerzitě, na Katedře elektrotechniky. Profesor Noury se specializuje na obor Biomedicínské inženýrství a svým výzkumem zachránil nejeden lidský život.

Kromě středeční přednášky pan Noury zavítá do firmy PrimeCell Therapeutics, která byla nedávno otevřená v areálu fakultní nemocnice v Ostravě.

Zdroj: ostrava-online.cz

December 4, 2014
čára

(Video) O 4Medical Innovations Ostrava s Jakubem Schůrkem, členem představenstva PrimeCell Therapeutics

(3. 12. 2014, TV Relax Pohoda) V Ostravě se již brzy otevře centrum pro regenerativní medicínu. V jeho laboratořích bude probíhat výzkum a výroba léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Objekt centra už stojí v areálu ostravské fakultní nemocnice. Do budoucna budou laboratoře úzce spolupracovat s klinickými pracovišti nemocnice.

read more >>

December 1, 2014
čára

(Video) 4Medical Innovations Ostrava se otevřelo veřejnosti

(30. 11. 2014, TV Polar) Nové biomedicínské centrum pro regenerativní medicínu se v Ostravě otevřelo veřejnosti. Lidé tak dostali jedinečnou příležitost prohlédnout si laboratorní prostory, které budou sloužit vysoce kvalifikovaným odborníkům k vývoji a výrobě léčivých přípravků využívajících lidské buňky.

read more >>

November 28, 2014
čára

Pražská technika 5/2014

(Pražská technika, 5/2014) V rámci aplikovaného výzkumu projektu Technologické agentury ČR spojili síly vědci z Národního centra tkání a buněk, a.s. v Brně, Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT a Fyziologického ústavu AV ČR na vývoji cévní náhrady o malém průměru. Zajímavý je materiál, který používají jako základ. Zjednodušeně řečeno se pokouší chemicky upravit dostupné pletené cévní protézy a prasečí cévy. Tyto chemicky upravené nosiče osazují endotelovými a kmenovými buňkami z kostní dřeně pacienta, aby se dokázaly chovat jako zcela zdravé cévy. Díky tomu vzniká cévní protéza přesně na míru pacienta.

read more >>

November 14, 2014
čára

Další, prosím

(Forbes, listopad 2014) Jak čeští miliardáři chtějí porazit rakovinu, zkoumat mozek, obnovovat kůži, nahrazovat tkáně či oční čočky. A ještě na tom vydělat.

Autor: Michael Mareš, Pavel Kalouš, Jiří Nádoba;

celý článek >>

November 14, 2014
čára

Továrna na buňky, která dráždí

(Forbes, listopad 2014) Pro jedny je to šarlatánství, pro jiné obor budoucnosti, který jednou najde lék i na dnes nevyléčitelné nemoci typu diabetes. Alzheimer či roztroušená skleróza. Michal Zahradníček patří do druhé skupiny, a proto už do regenerativní medicíny investoval přes 500 miliónů korun.

Foto zdroj: PrimeCell Therapeutics

celý článek >>

November 6, 2014
čára

Lidské buňky jsou byznys budoucnosti. A Češi se v něm chtějí stát lídrem

(Ekonom, 6. 11. 2014) Oblast inovativní a regenerativní medicíny slibuje velké změny v přístupu k lidskému zdraví. České firmy chtějí být v oboru světovým lídrem.

read more >>

October 26, 2014
čára

(Audio) Michal Zahradníček hostem Radiožurnálu

Rozhovor s předsedou dozorčí rady společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. Michalem Zahradníčkem o biotechnologickém parku 4Medical Innovations Ostrava, regenerativní medicíně a tom, zda může člověku prodloužit život. Michal Zahradníčkem byl hostem Radiožurnálu 25. 10. 2014 v 10:00 hod.

read more >>

October 26, 2014
čára

(Audio) Kdy vstoupím do politiky? Tak mezi 80 až 100 lety, říká majitel biotechnologického parku v Ostravě

(Radiožurnál, 25. 10. 2014) Dokáže nám regenerativní medicína prodloužit věk? Na takové otázky odpovídal v Hostu Radiožurnálu miliardář a majitel biotechnologického parku 4Medical Innovations v Ostravě Michal Zahradníček. V roce 1989 odjel na studijní stipendium do Německa, skutečný kapitalismus ale poznal ve Velké Británii. „Nejde jenom o to mít se dobře, znamená to také jiný pracovní a mentální výkon,“ říká.

read more >>

<< previous 1 2 
3
4 5 
...
  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala