PrimeCell in media

October 21, 2014
čára

Ostrava má novou továrnu. Na buňky

(Noviny Moravskoslezského kraje, 3/2014) Prezident České republiky Miloš Zeman slavnostně zahájil 21. Září provoz vědecko-technologického a translačního centra regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. Přestřižení pásky a slavnostních projevů se společně s prezidentem České republiky ujal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciała, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava David Feltl a předseda dozorčí rady PrimeCell Therapeutics a. s. Michal Zahradníček.

read more >>

October 20, 2014
čára

Vědci vypěstují pacientům nové cévy v laboratoři z jejich vlastních buněk

(Hospodářské noviny, 20. října 2014)

Na infarkt ročně zemře přes deset tisíc Čechů.
Ne vždy dokáže tělo pacienta přijmout umělou cévu.
Vědci společně s lékaři proto vyvíjí cévy vytvořené zčásti z pacientových buněk.

read more >>

October 17, 2014
čára

Centrum regenerativní medicíny slavnostně otevřeno

(Mozaika – měsíčník společnosti OHL ŽS a.s., září 2014) Prezident České republiky Miloš Zeman slavnostně otevřel vědeckotechnologické a translační centrum regenerativní medicíny 4Medical Innovations Ostrava. 4Medical Innovations představuje investici evropského významu se zásadním dopadem do zaměstnanosti, výkonnosti průmyslu nejen v rámci regionu a nového exportního potenciálu České republiky.

read more >>

October 15, 2014
čára

(Video) Ostrava má další špičkové pracoviště

(22. 9. 2014, TV Relax) V areálu ostravské fakultní nemocnice vzniklo zbrusu nové translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny. Slavnostního otevření biotechnologického parku 4Medical Innovations se zúčastnil i prezident České republiky Miloš Zeman. Centrum se bude věnovat výzkumu nových léků s využitím lidských buněk.

read more >>

October 11, 2014
čára

Expo Real: ČR je dominantním investičním trhem po Polsku

(Sky paper, 11. 10. 2014) Česko je nyní dominantním investičním trhem regionu střední a východní Evropy hned po Polsku. Podle realitních expertů budou letos investiční aktivity na tuzemském realitním trhu rekordní a dosáhnou úrovně roku 2011. Vyplývá to ze závěrů 17. ročníku Expo Realu, prestižního evropského veletrhu komerčních nemovitostí a  investičních příležitostí, který se konal tento týden v Mnichově.

read more >>

September 23, 2014
čára

K rozvoji regenerativní medicíny bude nyní přispívat také Ostrava

(Právo, 23. 9. 2014) Až 250 lidí, zejména specialisté v oboru biomedicíny, má do dvou až tří let pracovat v biomedicínském translačním centru pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. To v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) vybudovala společnost PrimeCell.

read more >>

September 22, 2014
čára

Nové centrum bude v Ostravě vyvíjet léky na dosud neléčené nemoci

(ČTK,  21.09.2014) Ostrava - Společnost PrimeCell dnes v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. Centrum se bude věnovat aplikovanému výzkumu a vývoji nových postupů a léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Bude vyvíjet prostředky pro léčbu dosud nedostatečně léčených či neléčitelných onemocnění, řekli novinářům zástupci centra.

read more >>

September 22, 2014
čára

Superčistá líheň nových léčiv startuje, pomůže i lidem s leukémií

(MF DNES Ostrava, iDNES.cz, 22. 9. 2014) Po pěti letech příprav a dvou letech výstavby je hotovo laboratorní centrum pro vývoj léčiv z lidských buněk v Ostravě. Nové pracoviště sídlící v areálu fakultní nemocnice otvíral i prezident Miloš Zeman.

read more >>

September 22, 2014
čára

Nové centrum bude ve FNO vyvíjet léky

(Zdravotnické noviny, 22. 09. 2014)  Společnost PrimeCell 21. září v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations.

read more >>

September 22, 2014
čára

Ostrava získá centrum na výzkum léků proti novým nemocem

(Lidovky.cz, 22.09.2014) OSTRAVA - Společnost PrimeCell v neděli v areálu Fakultní nemocnice Ostrava otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. Centrum se bude věnovat aplikovanému výzkumu a vývoji nových postupů a léčivých přípravků s využitím lidských buněk. Má také vyvíjet prostředky pro léčbu dosud nedostatečně léčených či neléčitelných onemocnění, řekli novinářům zástupci centra.

Zdroj: lidovky.cz

September 22, 2014
čára

Unikát v Česku: Nové centrum bude vyvíjet léky na dosud neléčené nemoci

Ostrava - Česká republika se opět může pochlubit světovým unikátem. Společnost PrimeCell dnes v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) otevřela biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations. Centrum se zaměří na vývoj nových postupů a léčivých přípravků s využitím lidských buněk.

Zdroj: eurozpravy.cz

September 22, 2014
čára

Zeman v Ostravě otevřel biotechnologický park

(Novinky.cz, 22. 09. 2014) Biomedicínské translační centrum pro rozvoj regenerativní medicíny 4Medical Innovations otevřela v areálu Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) společnost PrimeCell. Slavnostního aktu se v neděli odpoledne zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Centrum se má věnovat aplikovanému výzkumu, vývoji nových postupů a léků s využitím lidských buněk a podílet se na vývoji prostředků pro léčbu nemocí, které se dosud neléčily.

Zdroj: novinky.cz

<< previous 1 2 3 
4
5 6 
...
  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala