PrimeCell in media

September 15, 2014
čára

Továrna na léky z buněk startuje, chce být líhní pro inovativní firmy

(MF DNES, 15. září 2014) Představte si farmaceutickou fabriku, odkud místo pilulek a sirupů putují přímo za pacientem na míru šité preparáty vyráběné z buněk. Právě taková léčiva se mají už v dohledné době rodit v novém biotechnologickém parku v Ostravě, který se otevře příští týden.

read more >>

July 18, 2014
čára

Centrum buněčné terapie chystá unikátní léčbu diabetické nohy

(ČTK, 17.7. 2014) Brno/Ostrava - Léčbou takzvané diabetické nohy za pomoci kmenových buněk z tukové tkáně se bude zabývat biofarmaceutická společnost 4MEDi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky v Ostravě. Na nové metodě, díky které by diabetici nemuseli přijít vlivem nemoci o nohu, budou čeští lékaři spolupracovat s výzkumníky z Izraele, sdělila dnes ČTK mluvčí společnosti Andrea Gutová. Léčbou poškozených cév na nohách v důsledku cukrovky už se zabývá Národní Centrum Tkání a Buněk v Brně, které k tomu využívá kmenové buňky z kostní dřeně. Nová metoda využití tukové tkáně je však méně náročná i riziková.

read more >>

July 9, 2014
čára

Brněnské centrum tkání a buněk bude spolupracovat s Čínou

( ČTK, 8. 7. 2014) Brno - Národní centrum tkání a buněk v Brně vybuduje v Číně centrum pro regenerativní medicínu. Čeští specialisté v něm budou učit čínské lékaře léčbě za pomoci využití lidských buněk a tkání. ČTK to dnes řekla mluvčí centra Andrea Gutová, podle které se Češi dohodli s Čínou na spolupráci v této oblasti jako první na světě.

read more >>

July 1, 2014
čára

Závěrečné oponentní řízení výzkumných projektů

Nemocniční listy (červenec 2014) V červnu 2014 se v Praze v Technologické agentuře ČR uskutečnila dvě závěrečná oponentní řízení projektů CellSELect – srovnání a testování aplikačního potenciálu kmenových buněk získaných z různých typů lidských tkání (TA01010256) a SulgeliX (TA02011313). Oba projekty byly realizovány díky finanční podpoře TA ČR, program Alfa. Fakultní nemocnice Ostrava byla v obou případech dalším účastníkem projektu, hlavním příjemcem bylo 4Medi - Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s.

read more >>

June 19, 2014
čára

Biotechnologie – šance pro kraj

Hospodářské noviny (19. 6. 2014) Budoucnost Ostravska je také v rozvoji biotechnologií. Tvrdí to profesor Jiří Močkoř, rektor Ostravské univerzity, která hodlá k transformaci regionu přispět nemalým dílem. Za jejími zdmi se rodí projekt, jenž by se opět mohl výrazně podepsat na změně tváře moravskoslezské metropole. Jeho součástí bude šest interdisciplinárních výzkumných programů z oblasti biotechnologií, které by měly koncentrovat kapacity výzkumných a komerčních pracovišť.

read more >>

May 20, 2014
čára

Vynese 4MEDi – biotechnologické centrum Českou republiku na světovou špičku?

(veda pro zivot.cz) V květnu tohoto roku má být v Ostravě otevřen jeden z největších vědecko-výzkumných parků v Evropě zaměřený na moderní biotechnologie, regenerativní medicínu a vývoj kmenových buněk. O zařízení, které bývá s nadsázkou nazýváno „největší továrnou na lidské náhradní díly“, se už dlouho v médiích hovoří, především kvůli výši vynaložených nákladů na výstavbu supermoderního zázemí. Jaký je ale skutečný účel 4MEDi biotechnologického parku?

read more >>

May 13, 2014
čára

Olomoučtí lékaři jako první v Česku transplantují hrudní kosti

iDNES.cz (13. května 2014) Je to výjimečný zákrok, který v Česku umí jako jediní a je ojedinělý i ve světovém měřítku. Lékaři z olomoucké fakultní nemocnice zvládají transplantaci hrudní kosti. Ta zachraňuje životy pacientům, kterým jinak především po operacích srdce vážně hrozila kvůli komplikacím smrt.

read more >>

May 6, 2014
čára

Regenerativní medicína – naděje v „návratu do minulosti“

(Kongresové listy, Zdravotnické noviny, 5. května 2014) Jakou konkrétní podobu může mít regenerativní medicína v neurologii? Podaří se jí překonat i staletí zažité dogma, že „jednou poškozená chrupavka je již neopravitelná“ (Hunter, 1743)? Mezinárodní konference o regenerativní medicíně 2014, která se konala 9. –10. dubna v Brně, potvrdila, že tato léčebná strategie na řadě míst přepisuje učebnice.

read more >>

April 10, 2014
čára

Umělé chrupavky Národního centra tkání a buněk má už 500 lidí

(ČTK, 10. dubna 2014) Asi 500 pacientů absolvovalo v ČR léčbu poraněné kloubní chrupavky pomocí vlastních buněk. Umělé chrupavky pěstují vědci v brněnském Národním centru tkání a buněk. Aktuálně léčbu provádí už deset českých nemocnic. Jsou jimi například Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, nebo přerovská a ústecká nemocnice, řekla ČTK Andrea Gutová, mluvčí tkáňového centra, které v Brně pořádá konferenci Regenerativní medicína 2014.

read more >>

April 10, 2014
čára

Konference v Brně nabízí nové metody léčby pomocí lidských buněk

zdraviE15.cz (10. 4. 2014) Nové metody léčby pacientů s využitím lidských buněk jsou tématem konference Regenerativní medicína 2014, která včera začala v Brně. Při dvoudenní akci se představí 30 zahraničních a českých odborníků, řekla ČTK mluvčí pořádajícího Národního centra tkání a buněk Andrea Gutová. Podle ní se obdobná konference koná v Česku poprvé.

read more >>

April 10, 2014
čára

Diabetiky může od amputace nohy uchránit regenerativní medicína

ČTK (10.dubna 2014) Brno - Čeští lékaři provedou ročně 12.000 amputací. V 80 procentech případů přijdou nejčastěji o nohu kvůli ucpání cév lidé trpící cukrovkou, řekl dnes ČTK náměstek pro vědu a výzkum Fakultní nemocnice Ostrava Václav Procházka. Zachránit diabetiky od amputace může regenerativní medicína. Léčba lidskými buňkami je úspěšná zhruba ve třech čtvrtinách případů, uvedl Procházka. Léčba pomocí lidských buněk u diabetiků, jimž hrozí amputace, byla jedním z témat dvoudenní konference Regenerativní medicína 2014, která dnes pokračovala v Brně.

read more >>

April 9, 2014
čára

O léčbě buňkami

Právo (9. 4. 2014) Brno je dnes a zítra hostitelem mezinárodní konference Regenerativní medicína 2014, která se v ČR koná poprvé. Specializovanou akci, která je díky svému zaměření i množství renomovaných odborníků nadějí pro pacienty s řadou chorob, pořádají společnosti Národní centrum tkání a buněk a 4MEDi pod záštitou MZČR a primátora Brna.

read more >>

<< previous 1 
...
 3 4 
5
6 7  next >>

 

PrimeCell Therapeutics a.s. je biotechnologická společnost vyvíjející léčivé přípravky z lidských buněk s cílem zlepšit kvalitu lidského života. Využíváme přirozené léčivé a regenerativní vlastnosti buněk. Speciálními manipulacemi ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, aby léčebného účinku bylo dosaženo v postižených tkáních.

 

 

Využíváme přirozených léčivých a regenerativních vlastností buněk a jejich součástí. Speciálními ověřenými postupy ovlivňujeme vlastnosti buněk tak, abychom dosáhli léčebného účinku v postižených tkáních.

PrimeCell Therapeutics a.s. poskytuje pacientům nové metody vysoce personalizované efektivní léčby, které využívají lidské buňky a tkáně a to především v případech, kdy stav pacientů nelze léčit běžnými léčivy nebo jinou konvenční metodou, či je-li léčba lidskými buňkami pro pacienta šetrnější. Bude se věnovat především přípravě autologních a alogenních léčivých přípravků pro ortopedické indikace, ischemické choroby, kožní defekty nebo hojení ran.

 

Jedním ze základů aktivit PrimeCell Therapeutics a.s je intenzivní spolupráce s renomovanými tuzemskými a světovými vědeckými institucemi a klinickými centry s cílem využít výsledky základního výzkumu v klinické praxi, a to co nejrychleji ku prospěchu pacientů. Dále bude rozvíjena dosavadní síť více než sto klinických center a partnerů v České republice a v zahraničí.

 

PrimeCell Therapeutics a.s. byl založen v roce 2007. Je jedním z nejvýznamnějších investorů v Evropě v oblasti regenerativní medicíny. Vlastní a provozuje vysoce moderní vývojovou a výrobní infrastrukturu pro aplikovaný vývoj, zpracování a výrobu lidských buněk a tkání. Ve svém portfoliu má téměř 8000 m2 laboratorních prostor, z toho 2000 m2 cGMP zázemí pro vývoj a výrobu buněčných a tkáňových produktů. Více o infrastruktuře PrimeCell Therapeutics a.s. naleznete na www.natic.cz a www.4medi.cz

 

  About us
who we are
corporate Overview executive
and non-executive

directors
our history
partnerships and our
responsibility
Advanced & Cell Therapy

Key programs & products
current products
products in the pipeline
stories
Research
our innovative strategy
research areas
our developments
co-operation opportunites
Media
news
PrimeCell in media
odborné publikace
photogallery
corporate identity
About 4MEDi

Contact us
contact us
informace pro akcionáře
PrimeCell Therapeutics a.s.
Sídlo: Jáchymova 26/2 Praha 1/ 110 00
Office: U Plynárny 1002/97 Praha 10/ 101 00

Praha / Brno / Ostrava / New York / Singapore / Jeddah
© by primecell | pupečníková krev | design by upsala